ИЦ форум

Селамун алејкум, добредојде на ИЦ форум форумот.

Вие во моментов сте како Гостин, статус кој ви оневозможува користење на некои функции на форумот.

Сепак, регистрирањето е бесплатно и со тоа ќе ви биде овозможено коментирање на веќе постоечките теми, отворање свои теми, контакт преку приватни пораки со членовите и др.

Затоа не чекај воопшто, РЕГИСТРИРАЈ СЕ на ИЦ форумот!

Имате нова Приватна Порака! Кликнете ТУКА за да ја прочитате!

Назад   ИЦ форум > Разно > Компјутери и Интернет > Исламски програми и веб страници

Белешки

Реплика
 
Алатки за тема
Старо 22-05-08   #1
Padisah
Sultan Ulü- l –Ebsar
Постар Почесен ИЦ Член
 
Аватарот на Padisah
 
Thumbs up Islamski programi


Bismillahirrahmanirrahim

Na ovaa tema ke vi prilozuvam islamski programi koi ke moze da gi simnete od dadenite linkovi!!!
Padisah е офлајн   Одговор со цитат
Старо 25-05-08   #2
Padisah
Sultan Ulü- l –Ebsar
Постар Почесен ИЦ Член
 
Аватарот на Padisah
 
Зададено

osmanliski jazik

[Само регистрираните членови може да гледаат линкови. Кликни тука за да се регистрираш...]
__________________

پادشاه
" Get united I came here not to divide but to unify "

"If you are grateful, I will add more (favors) unto you; but if you show ingratitude, truly My punishment is terrible indeed."
* La havle ve la kuvvete illa billah *

Padisah е офлајн   Одговор со цитат
Старо 25-05-08   #3
Padisah
Sultan Ulü- l –Ebsar
Постар Почесен ИЦ Член
 
Аватарот на Padisah
 
Зададено

Namaz vakti , Ezan, dua, tefekkür


[Само регистрираните членови може да гледаат линкови. Кликни тука за да се регистрираш...]
__________________

پادشاه
" Get united I came here not to divide but to unify "

"If you are grateful, I will add more (favors) unto you; but if you show ingratitude, truly My punishment is terrible indeed."
* La havle ve la kuvvete illa billah *

Padisah е офлајн   Одговор со цитат
Старо 25-05-08   #4
Padisah
Sultan Ulü- l –Ebsar
Постар Почесен ИЦ Член
 
Аватарот на Padisah
 
Зададено

Kabe - 3 d screensaver


[Само регистрираните членови може да гледаат линкови. Кликни тука за да се регистрираш...]
__________________

پادشاه
" Get united I came here not to divide but to unify "

"If you are grateful, I will add more (favors) unto you; but if you show ingratitude, truly My punishment is terrible indeed."
* La havle ve la kuvvete illa billah *

Padisah е офлајн   Одговор со цитат
Старо 25-05-08   #5
Padisah
Sultan Ulü- l –Ebsar
Постар Почесен ИЦ Член
 
Аватарот на Padisah
 
Зададено

40 Hadis


[Само регистрираните членови може да гледаат линкови. Кликни тука за да се регистрираш...]
__________________

پادشاه
" Get united I came here not to divide but to unify "

"If you are grateful, I will add more (favors) unto you; but if you show ingratitude, truly My punishment is terrible indeed."
* La havle ve la kuvvete illa billah *

Padisah е офлајн   Одговор со цитат
Старо 25-05-08   #6
Padisah
Sultan Ulü- l –Ebsar
Постар Почесен ИЦ Член
 
Аватарот на Padisah
 
Зададено

Namaz(slikovito),Abdest(slikovito),Gusl,teyemmüm(slikovito)
inanç,iman,oruç,zekat,hac,ku rban,Peygamberimiz efendimizim muhammed (sav) hayatı,Dini suaaler,Adab ,ahlak....

[Само регистрираните членови може да гледаат линкови. Кликни тука за да се регистрираш...]
__________________

پادشاه
" Get united I came here not to divide but to unify "

"If you are grateful, I will add more (favors) unto you; but if you show ingratitude, truly My punishment is terrible indeed."
* La havle ve la kuvvete illa billah *

Padisah е офлајн   Одговор со цитат
Старо 25-05-08   #7
Padisah
Sultan Ulü- l –Ebsar
Постар Почесен ИЦ Член
 
Аватарот на Padisah
 
Зададено

Ezan (programa koja gi sodrzi vreminjata za namaz za okolu 6 milioni gradovi, cita ezan, pokazuva vreme za namaz, kıble, pokazuva hicri i miladi kalendar, citanje na ezan od Mekke, Medine i El-Aksa......[Само регистрираните членови може да гледаат линкови. Кликни тука за да се регистрираш...]
__________________

پادشاه
" Get united I came here not to divide but to unify "

"If you are grateful, I will add more (favors) unto you; but if you show ingratitude, truly My punishment is terrible indeed."
* La havle ve la kuvvete illa billah *

Padisah е офлајн   Одговор со цитат
Старо 25-05-08   #8
Padisah
Sultan Ulü- l –Ebsar
Постар Почесен ИЦ Член
 
Аватарот на Padisah
 
Зададено

Namaz Suri

Sübhâneke
[Само регистрираните членови може да гледаат линкови. Кликни тука за да се регистрираш...]


Ettehiyyâtü
[Само регистрираните членови може да гледаат линкови. Кликни тука за да се регистрираш...]


Allahümme salli
[Само регистрираните членови може да гледаат линкови. Кликни тука за да се регистрираш...]


Allahümme bârik
[Само регистрираните членови може да гледаат линкови. Кликни тука за да се регистрираш...]


Rabbenâ âtinâ
[Само регистрираните членови може да гледаат линкови. Кликни тука за да се регистрираш...]Allahümme innâ nesteînüke
[Само регистрираните членови може да гледаат линкови. Кликни тука за да се регистрираш...]


Allahümme iyyâke nabüdü
[Само регистрираните членови може да гледаат линкови. Кликни тука за да се регистрираш...]Fatiha Suresi
[Само регистрираните членови може да гледаат линкови. Кликни тука за да се регистрираш...]


Fil Suresi
[Само регистрираните членови може да гледаат линкови. Кликни тука за да се регистрираш...]


Kureys suresi
[Само регистрираните членови може да гледаат линкови. Кликни тука за да се регистрираш...]Maun suresi
[Само регистрираните членови може да гледаат линкови. Кликни тука за да се регистрираш...]


Nasr suresi
[Само регистрираните членови може да гледаат линкови. Кликни тука за да се регистрираш...]


Tebbet suresi
[Само регистрираните членови може да гледаат линкови. Кликни тука за да се регистрираш...]


Ihlas suresi
[Само регистрираните членови може да гледаат линкови. Кликни тука за да се регистрираш...]


Felak suresi
[Само регистрираните членови може да гледаат линкови. Кликни тука за да се регистрираш...]


Nas suresi
[Само регистрираните членови може да гледаат линкови. Кликни тука за да се регистрираш...]


Ayet-el kursi
[Само регистрираните членови може да гледаат линкови. Кликни тука за да се регистрираш...]
__________________

پادشاه
" Get united I came here not to divide but to unify "

"If you are grateful, I will add more (favors) unto you; but if you show ingratitude, truly My punishment is terrible indeed."
* La havle ve la kuvvete illa billah *

Padisah е офлајн   Одговор со цитат
Старо 25-05-08   #9
Padisah
Sultan Ulü- l –Ebsar
Постар Почесен ИЦ Член
 
Аватарот на Padisah
 
Зададено

Salat-i Tefriciye (citanje, ucenje)
Mübarek Salâtü Selâm


[Само регистрираните членови може да гледаат линкови. Кликни тука за да се регистрираш...]
__________________

پادشاه
" Get united I came here not to divide but to unify "

"If you are grateful, I will add more (favors) unto you; but if you show ingratitude, truly My punishment is terrible indeed."
* La havle ve la kuvvete illa billah *

Padisah е офлајн   Одговор со цитат
Старо 26-05-08   #10
Padisah
Sultan Ulü- l –Ebsar
Постар Почесен ИЦ Член
 
Аватарот на Padisah
 
Зададено

Elifba Kuran-ı Kerim Öğrenme Programı 5.93
(elifba programa za ucenje kuran)]


[Само регистрираните членови може да гледаат линкови. Кликни тука за да се регистрираш...]
__________________

پادشاه
" Get united I came here not to divide but to unify "

"If you are grateful, I will add more (favors) unto you; but if you show ingratitude, truly My punishment is terrible indeed."
* La havle ve la kuvvete illa billah *

Padisah е офлајн   Одговор со цитат
Реплика

Bookmarks


Членови кои моментално ја гледаат темата: 1 (0 членови и 1 гости)
 
Алатки за тема

Правила на пишување
Вие не може да отворате нови теми.
Вие не може да реплицирате.
Вие не може да внесувате додатоци.
Вие не може да ги менувате Вашите коментари.

BB кодот е вклучен/и
Смешковците се вклучен/и
[IMG] кодот е вклучен/и
HTML кодот е исклучен/и

Скокни до форум

Слични теми
Тема Темата ја започнал Форум Реплики Последно мислење
Jeli vas dom - islamski dom??? Kul_Allahu_Ekber Босански (Bosanski) 0 26-12-10 18:30
Islamski Avatari Padisah Мултимедиа 48 21-05-09 01:16
Novi programi Burak Босански (Bosanski) 0 23-02-09 19:45
Islamski brak Treborefet Фикх и Шериатско право 9 24-01-09 02:19
Programi od platformata na SONY Ebu-hurejre Компјутери и Интернет 3 24-10-08 18:57


Часовите се според зоната GMT +2. Времето сега е 13:45.


Ова е лиценциран софтвер на vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2015, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright IC - www.islamski-centar.org